8 סיבות לתשוקה מינית נמוכה במערכות יחסים

סובלים מתשוקה מינית נמוכה ורוצים לפתור זאת? הנה 8 סיבות עיקריות שייתכן שהובילו אתכם למצב הזה:

 1. לחץ

הגוף לא מגיב היטב ללחץ. לחץ רגשי עשוי להשפיע על התפקוד הגופני, כולל התשוקה המינית והביצועים. ההבנה של אילו גורמי לחץ יסוד עשויים להתקיים היא השלב הראשון בטיפול. עזרה עצמית עשויה לפעול אך ייתכן שחלק מהאנשים יצטרכו לבקר אצל רופא.

 

 1. מריבות

תשוקה מינית דורשת שני אנשים. שני בני הזוג צריכים להרגיש מחוברים וקרובים. תקשורת לקויה, תחושת בגידה, חוסר אמון וריבים חוזרים ונשנים עלולים ליצור מערכת יחסים חסרת קרבה ואינטימיות. ייעוץ עשוי להיות הפתרון אם זוגות מלים שהנושאים הללו קשים מדי לפתרון.

 

 1. אלכוהול

אלכוהול הוא לא התשובה לכל בעיה. למרות שאלכוהול עשוי להפחית את העכבות שלכם, הוא גם פוגע בביצועים המיניים ובחשק המיני. אלכוהול הוא תרופה ממכרת וייתכן שתזדקקו לעזרה כדי להפסיק.

 

 1. חוסר בשעות שינה

כמו כל פעילות גופנית, גוף לאחר מנוחה משפר את הביצועים. חוסר שינה עשוי להיות האשם שמפחית את החשק המיני. דום נשימה בשינה הוא גורם אפשרי לחוסר שינה ולחוסר חשק המיני. ייתכן שיהיה צורך בעזרה רפואית אם אתם או בני זוגכם חושדים בכך שזה הגורם שמוביל אתכם לחוסר שעות השינה.

 

 1. הבאת ילדים

להיות הורה זו עבודה במשרה מלאה ואתם צריכים להשאיר לעצמכם זמן בלי התינוק בסביבה. תכנון זמן שקט לאינטימיות ותשוקה מינית עשוי לדרוש חשיבה יצירתית מסוימת, כמו קיום יחסי מין כשהתינוק ישן, או שכירת בייביסיטר כדי שאמא ואבא יוכלו לצאת לדייט.

 

 1. תרופות

תופעות הלוואי של תרופות מרשם רבות כוללות אובדן חשק מיני. כמה דוגמאות כוללות:

 • תרופות נגד לחץ דם גבוה
 • תרופות נגד צינון המכילות אנטי היסטמינים ותרופות נוגדות דלקת
 • תרופות נוגדות דיכאון
 • גלולות למניעת הריון
 • כדורים נגד כאבים
 • תרופות כימותרפיות

אם זו הסיבה, ייתכן שהרופא שלכם יוכל להציע חלופה תרופתית שעשויות להיות לה פחות תופעות לוואי.

 

 1. דימוי גוף גרוע

בשביל לעשות סקס צריך להרגיש סקסיים. לאנשים רבים יש דימוי עצמי נמוך בכל הנוגע למבנה גופם וזה יכול להשפיע על החשק המיני והרצון שלהם. להיות מרוצה מאיך שאתם נראים זה צעד ראשון חשוב. שותף תומך זה דבר שתמיד עוזר בתהליך הזה.

 

 1. בעיות זקפה

תפקוד לקוי של זקפה, כלומר אימפוטנציה, יכולה לא רק להשפיע על היכולת לקיים יחסי מין, אלא גם על איך שבן הזוג מרגיש לגבי הביצועים שלו. ישנן אפשרויות רבות לטיפול באימפוטנציה והרופא שלכם יכול לעזור לכם למצוא את האפשרות המתאימה ביותר עבורכם ועבור הבת זוג שלכם. ויאגרה זה הפתרון הנפוץ והמוכר ביותר, אך יש גם תרופות אחרות מומלצות.

 

רגע אינטימי