5 טיפים לניקוי הבית לקראת פסח

חג הפסח מתקרב, וזה הזמן להתחיל לנקות את הבית. ניקיון פסח הוא יסודי יותר מניקיון רגיל והוא כולל ניקוי של כל פינה בבית, כולל ארונות, מגירות, מקומות אחסון ועוד. הנה 5 טיפים שיעזרו לכם לנקות את הבית לקראת פסח.

 

חשיבות הניקיון בבית לקראת חג הפסח

  • ניקוי בתיםבפסח באופן יסודי נועד להסיר כל זכר לחמץ, שהוא סמל לטומאה ולשעבוד.
  • פסח הוא זמן של התחדשות וניקוי הבית הוא דרך לסמל את תחילת השנה החדשה ואת השאיפה להתחלה חדשה ונקייה.
  • ניקוי הבית הוא דרך לטהר את עצמנו ואת ביתנו מבחינה רוחנית.
  • ניקוי הבית לקראת פסח הוא מסורת יהודית עתיקה וביצועה מחבר אותנו למורשת ולמסורת שלנו.
  • ניקוי יסודי של הבית נותן תחושת סיפוק וגאווה ומאפשר לנו לחגוג את פסח בבית נקי ומסודר.אז כיצד עושים את זה?

חשיבות הניקיון בבית לקראת חג הפסח

 

1 – הכינו תוכנית עבודה

לפני שאתם מתחילים לנקות, חשוב להכין תוכנית עבודה. קחו דף ועט וכתבו רשימה של כל הדברים שאתם צריכים לנקות. חלקו את המשימות לימים ולשבועות, ותכננו זמן לכל משימה. למשל, יום אחד ניקוי יסודי של המטבח וביום אחר ניקו ארונות הבגדים בחדרי השינה וכן הלאה. אל תדחו את עבודת הניקוי לרגע האחרון. התחילו מוקדם ותכננו היטב את עבודתכם.

 

2 – השתמשו בחומרים מתאימים

חשוב להשתמש בחומרים מתאימים לניקוי כל משטח. קראו את הוראות השימוש על גבי החומרים לפני השימוש בהם, וודאו שהם מתאימים לסוג המשטח שאתם מנקים. מומלץ להשתמש בחומרים ידידותיים לסביבה ובטיחותיים לילדים ולבעלי חיים.

 

3 – התחילו מלמעלה למטה

התחילו לנקות את הבית מלמעלה למטה. התחילו מהתקרה, המשיכו בקירות, ואז רהיטים, רצפה ועוד. חשוב לעבוד בצורה יסודית ולנקות כל פינה בבית. אל תסתפקו בניקוי שטחי ודאגו לנקות גם את המקומות הקשים יותר להגעה.

 

4 – השתמשו בעזרים

ישנם עזרים רבים שיכולים לעזור לכם לנקות את הבית בצורה יעילה יותר. השתמשו במטאטא, שואב אבק, סמרטוט, מטלית לחה ועוד. הכינו מראש את הכלים וחומרי הניקוי בהם תשתמשו.

 

5 – השכרת חברת ניקיון

ניקוי הבית בעיקר בפסח צריך להיות יסודי, במיוחד אם רוצים בית כשר ללא חמץ. לפיכך, ניתן להשתמש בשירותיה של חברת ניקיון בתים. קבלו המלצות מחברים, משפחה או באמצעות הרשת וקבלו הצעות מחיר מכמה חברות ניקוי שונות לפני קבלת החלטה. ודאו שחברת הניקוי מבוטחת במקרה של נזק לרכושכם. לאחר שקיבלתם הצעות מחיר משלוש חברות ניקוי שונות לפחות, קבלו החלטה. חשוב לבחור חברת ניקוי שאתם מרגישים בנוח איתה ושאתם סומכים עליה שתעשה עבודה טובה. חשוב שחברת הניקיון תדע מה אתם מצפים ממנה. ספקו לה רשימה של משימות שאתם רוצים שהמנקים יעשו, ותהיו ספציפיים לגבי אופן ביצוען.

 

לסיכום, מצאו את הדרך המתאימה לכם ביותר לניקוי הבית ואל תדחו הכל לרגע האחרון.

5 - השכרת חברת ניקיון