3 כלובים מומלצים לתוכים

כשזה מגיע למציאת הכלוב המתאים עבור התוכי שלך, יש כמה דברים שאתה צריך לקחת בחשבון. גודל התוכי, סוג התוכי וההעדפה האישית שלך. כולם ישחקו תפקיד באיזה סוג של כלוב תבחר בסופו של דבר. עם זאת, ישנם שלושה סוגי כלובים המתאימים במיוחד לתוכים ושבהחלט כדאי לשקול.

 

לפני שמתחילים

אם אתה שוקל להכניס לביתך תוכי, יש כמה דברים שכדאי לזכור; ראשית, תוכים יכולים לחיות הרבה מאוד זמן, אז אתה צריך להיות מוכן להתחייבות לטווח ארוך. שנית, תוכים מאוד רועשים, והם יצעקו ויצרחו כשהם משתעממים או נרגשים. שלישית, תוכים יכולים להיות תוקפניים, והם עלולים לנשוך אם הם מרגישים מאוימים.

 

למה דווקא תוכי?

יש הרבה סיבות לקנות תוכי, אבל אחת החשובות היא שתוכים הם יצורים חברתיים שזקוקים לקרבה ומגע.  על ידי מתן תשומת לב ומשחקים, אתה יכול לספק לתוכי שלך את הקרבה הדרושה לו כדי להישאר בריא ומאושר. עם זאת, תוכים דורשים טיפול מסור, עליך לרכוש כלוב לתוכי; הם זקוקים לכלוב מרווח וגדול, וצריך להאכיל אותם בתזונה בריאה. יש להקפיד גם לגזור להם את הציפורניים ולשייף את המקור שלהם על בסיס קבוע.

 

 מה חשוב לקחת בחשבון?

יש מגוון רחב של כלובים המתאימים לתוכים, וסוג הכלוב המתאים ביותר לציפור שלך יהיה תלוי במספר גורמים. כמה גורמים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת ​​בחירת כלוב עבור התוכי שלך כוללים:

  •  גודל התוכי.
  •  סוג התוכי.
  •  רמת הפעילות של התוכי.

 

כלוב לתוכים גדולים

הסוג הראשון של כלוב שמתאים לתוכים הוא כלוב גדול. כלובים אלה עשויים בדרך כלל מפלדת אל חלד או מפלדה מצופה אבקה, והם מציעים הרבה מקום לציפור שלך לנוע. כלובים אלו אידיאליים עבור תוכים גדולים יותר, כגון מקאו וקקדו, מכיוון שהם מספקים הרבה מקום לציפור לפרוש את כנפיה.

 

כלוב לתוכים קטנים

סוג נוסף של כלוב שמתאים לתוכים הוא כלוב קטן יותר עם כיפה. כלובים אלה עשויים בדרך כלל מפלדה מצופה אבקה או מפלדת אל חלד, והם מציעים מקום קטן יותר עבור התוכי שלך לנוע. כלובים עם כיפה הם אידיאליים עבור תוכים קטנים יותר, כמו ציפורי עץ וציפורי אהבה, מכיוון שהם מספקים מרחב אינטימי יותר לציפור.

 

כלוב הפלייטופ

לכלובים אלה יש מוט מובנה מלמעלה, שהוא מושלם עבור ציפורים שאוהבות להיות גבוה. כלובי פלייטופ רבים מגיעים גם עם צעצועים ופריטי העשרה אחרים, כך שהתוכי שלך יכול להישאר מבודר.

 

דגש נוסף

חשוב להדגיש כי כלובים גדולים לא מיועדים אך ורק לתוכים גדולים. הכלובים הללו מיועדים לציפורים שאוהבות לעוף. הם בדרך כלל גבוהים ורחבים יותר מסוגי כלובים אחרים, מה שנותן לתוכי שלך הרבה מקום למתוח את כנפיה.

 

אז מה היה לנו כאן?

לסיכום, תוכים הם יצורים יפים מאוד, הם מגיעים במגוון צבעים וגדלים, ולכל תוכי יש את האישיות שלו. הם גם מאוד אינטליגנטים, ויכולים ללמוד לעשות טריקים ולדבר. תוכים הם חיות מחמד נהדרות כי הם כל כך חברתיים. הם אוהבים להיות בקרבת אנשים וחיות אחרות, והם אוהבים לשחק, הם גם מאוד חמים, והם יתקשרו עם בעליהם. אז לא משנה איזה סוג של כלוב תבחר, הקפד לכלול בתוכו שפע של צעצועים, מוטות ופריטי העשרה אחרים כדי לשמור על הציפור שלך מאושרת ובריאה. איפה מוצאים כלוב, מזון וצעצועים מתאימים? חנות חיות בהרצליה היא ללא ספק המקום בשבילכם.

 

תוכי